Internet na doma aneb rychlý internet pro celou domácnost

Trápí vás pomalé a nestabilní připojení, přes které vám putuje internet do bytu? Pravděpodobně v tom nebudete sami! Rychlý internet bez výpadků je zejména v dnešní době extrémně důležitý a může na něm záviset práce nebo vzdělání.

Neplaťte tedy zbytečné na služby, které vám nevyhovují a domluvte se ve vašem SVJ nebo bytovém družstvu na změně poskytovatele internetu. Jak celý proces změny probíhá a co je potřeba vědět, než se pustíte do hledání výhodnější nabídky? Máme pro vás všechny důležité informace.

Možnosti internetu na doma

Už vám z toho jde hlava kolem? Využité náš srovnávač cen tarifu, kde vidíte jaký z mobilních operátoru je pro Vás nejvhodnější za nejlepší cenu. Tak aby toho nebylo málo, prozradím vám, že existuje několik druhů připojení – drátové, bezdrátové a mobilní. Zrovna Petr má výhodu v tom, že bydlí v domě, kde jsou zavedeny optické kabely. Připojení pomocí optických kabelů je totiž tím nejspolehlivějším a nejrychlejším řešením. Pokud ale stejně jako já takové štěstí nemáte a optika u vás ještě zavedena nebyla, musíte se porozhlédnout po jiných možnostech. Jednou z nich je například pevné připojení pomocí technologie DSL, které též nabízí stabilitu a rychlost. Alternativou pak jsou bezdrátová Wi-Fi připojení, kde ale vstupují do hry faktory jako dobré umístění antény, vzdálenost od zdroje, povětrnostní podmínky či zahlcenost sítě (především ve větších městech). Co se týče připojení mobilního, zde je potřeba zvážit omezení rychlosti a objemu dat.

Na typu a umístění Wi-Fi routeru záleží

Když jsem pak ještě Petrovi řekl, že rychlost naměřenou na jeho počítači ovlivňuje i Wi-Fi router, koukal na mě jak puk a skoro mi nevěřil, když jsem mu tvrdil, že ten laciný Wi-Fi router po jeho bráchovi mu může rychlost snížit až na polovinu! Takže se rozhodně nevyplatí na Wi-Fi routeru šetřit, zvlášť pokud chce mít člověk opravdu kvalitní připojení (a to teda třeba já fakt chci, protože není nic horšího, než když se vám sekne skvěle rozjetá hra nebo film zrovna v té nejnapínavější scéně). Je třeba mít na paměti i polohu routeru, jelikož jeho špatné umístění může rychlost připojení taktéž snižovat. Ideální je umístit router doprostřed prostoru, který chceme signálem pokrýt. „Zabijákem“ signálu může být také známá proradná mikrovlnka či překážka ve formě zdi.

A co když mám IPTV

Co je teda snad úplně nejvíc náročný na datový služby, je televize přes internet (IPTV). My s Lídou jsme si IPTV pořídili a koukáme na ni fakt často. Pro plynulé sledování IPTV tedy doporučuju připojení s rychlostí od 20 Mb/s.

Měření rychlosti internetu

Nejste si jistý jak máte rychlý internet ve vaší domácnosti, pokud to chcete zjistit využijte na našich stránkách test rychlosti internetu právě zde 

Máte zájem o nejlepší nabídku připojení poměr výkon – cena?

Pokud potřebujete poradit neváhejte a kontaktujte nás rádi vám pomůžeme.

Pin It on Pinterest