Jak si vybrat internetové připojení

Před výběrem vhodného typu připojení si ujasněte, jaké máte očekávání a jak chcete připojení využívat. Pro běžné procházení Internetu a prohlížení fotek stačí téměř jakékoliv připojení. Při požadavku na on-line sledování videa ve vysoké kvalitě už potřebujete připojení s vyšší přenosovou rychlostí. Vášnivý fotograf, který na svůj fotoblog nahrává desítky nebo stovky fotek, musí také hlídat rychlost uploadu, tedy nahrávání. Ta se může od rychlosti stahování značně lišit a může způsobovat, že se vám budou doma hromadit fotky čekající na nahrání, zatímco linka bude neustále vytížená.
Druhy připojení se dají rozdělit do několika skupin. Základní dělení je na bezdrátové a drátové.

Bezdrátové připojení

Bezdrátové připojení | epripojeni.cz

Bezdrátové připojení má výhodu v tom, že nejste odkázáni na kabelová vedení provozovatelů. To oceníte především na vesnici. Při výběru bezdrátového připojení dodržte několik zásad:
Musíte být v dosahu pokrytí vybraného poskytovatele. Ideální je, když máte z místa připojení přímý výhled na anténu poskytovatele.
Ve většině případů je vhodnější připojit anténu ven, třeba před okno nebo na balkón, v ideálním případě na střechu.
Jakékoliv překážky mezi vaší anténou a anténou poskytovatele zhoršují kvalitu přenosu a mohou způsobovat třeba zamrzání obrazu během videohovoru.
Hlavně ve městech bývá pásmo vyhrazené pro technologie Wi-Fi celkem zaplněné a i při splnění všech dalších podmínek nemusíte dosáhnout uspokojivé kvality připojení.
S instalací mohou být spojeny náklady na pořízení a montáž antény.
Kvalitu připojení mohou ovlivňovat povětrnostní vlivy.
Mezi nesporné klady Wi-Fi připojení patří především:
možnost připojení v lokalitách bez přítomnosti kabelového vedení
často příznivý poměr cena/rychlost

Máte zájem o internetové připojení? Přejděte na náš srovnávač připojení a vyberte si tarif, který Vám bude vyhovovat za skvělou cenu. 

Drátové připojení

Drátové připojení | epripojeni.cz
Z drátového připojení je nejdostupnější připojení technologií DSL, v našich podmínkách se jedná o ADSL nebo rychlejší VDSL. Připojení využívá telefonní vedení, ale není to jediná podmínka. Rozhoduje také stáří vedení a vzdálenost od telefonní ústředny. Poskytovatel v takovémto případě uvádí maximální rychlost připojení, ale reálná rychlost je nižší.
Ve větších městech, zvláště pak na sídlištích, bývá k dispozici také připojení k Internetu přes rozvody kabelové televize. Nemusíte mít obavy, televize vám půjde stále, jen vám doma přibude ještě modem.
Obě technologie nabízejí vysoké rychlosti. Může se stát, že si platíte rychlý tarif, ale po domácnosti máte Internet rozveden starším Wi-Fi routerem, který vám neumožní plné využití možností připojení. Zároveň u obou těchto připojení narazíte na problém s nepoměrem rychlostí pro stahování a nahrávání. Zatímco rychlost stahování (downloadu) se pohybuje v řádu desítek Mb/s, rychlost nahrávání (uploadu) se zpravidla pohybuje na úrovni jednotek Mb/s. Fotky z dovolené si tak stáhnete velmi rychle, ale své budete odesílat mnohem déle.

Máte zájem o internetové připojení? přejděte na náš srovnávač připojení a vyberte si tarif, který Vám bude vyhovovat za skvělou cenu. 

 

Máte zájem o nejlepší nabídku připojení poměr výkon – cena?

Pokud potřebujete poradit neváhejte a kontaktujte nás rádi vám pomůžeme.

Pin It on Pinterest