Wi-Fi – Jaké faktory ovlivňují kvalitu připojení či signálu?

Wi-Fi je někdy vnímána trochu jako kouzlo, který přináší do našich domácností internet. Nic kouzelného na tomto bezdrátovém signálu ale není. Jedná se o elektromagnetické záření, které prochází kolem nás a jednoduše naše smysly na rozdíl od světla či zvuku prostě nedokáží zachytit. V praxi se vlny Wi-Fi zatím nejčastěji pohybují na frekvencí 2,4 GHz. Co všechno dokáže frekvenci Wi-Fi rušit a čím tyto skoro kouzelné vlny nedokáží projít?

Váš soused

Wi-Fi sítě se mohou vzájemně překrývat a tak rušit. V případě, že signál vašeho souseda zasahuje až k vám do kuchyně, setkáte se jak se zpomalením, tak třeba s náhodnými výpadky. Mnoho lidí si totiž myslí, že síla signálu znamená totéž jako rychlost Wi-Fi a mají ji nastavenou na 100 %. Když je soused rozumný, domluvte se s ním a oba si nastavte routery tak, aby se signály vzájemně nepřebíjely. Ani jeden z vás tím o svůj internet nepřijdete. Naopak, zbavíte se zbytečných potíží s připojením.

A zase soused

Je heslo k vaší Wi-Fi 1234, nebo jméno ču datum vašeho narození? Tak se nedivte, že se vám internet dost často zpomaluje. Je totiž velmi možné, že se k Wi-Fi nepřipojujete jenom vy, ale také nějaký „neznámý“ internetový zloděj, který vaše heslo uhodnul a nechce se mu platit za vlastní připojení. Nikdy nepodceňujte zabezpečení vaší sítě a nastavujte si velmi silná hesla.

Mikrovlnka

Ovlivňování Wi-Fisignálu mikrovlnou troubou je poloviční mýtus. Ano, opět se zde setkáváme s frekvencí 2,45 GHz, na které vaše mikrovlnka vysílá elektromagnetické vlny vstříc jídlu na otáčejícím se talíři.  Ovšem tento signál by se neměl z mikrovlnné trouby dostat ven. Pokud router nebo třeba váš telefon vezmete a vložíte do mikrovlnky, měli by svůj signál ztratit vzhledem k ochranným vrstvám v její konstrukci. Pokud si však děláte popcorn a vypadává vám kvůli tomu internet, je na čase si pořídit novou mikrovlnku, protože z ní záření patrně uniká (což může být poměrně nebezpečné).

Vánoční výzdoba

Elektrická zařízení v okolí routeru, ať už se jedná o televizi, herní konzoli nebo výše zmíněná vánoční světýlka mohou přispívat k rušení signálu vašeho Wi-Fi připojení. Snažte se tedy umisťovat router mimo jejich bezprostřední blízkost. Pomalý internet ke sváteční náladě nevede.

Máte router na správném místě, nastavený na vyšší frekvenci a síť chráněnou nedobytným heslem? Pak problém možná spočívá ve vašem poskytovateli internetu. Díky našemu tarifu internet na doma získáte bezdrátovou síť, která bude opravdu fungovat a k níž se bez problémů připojí všichni členové domácnosti.

Máte zájem o nejlepší nabídku připojení poměr výkon – cena?

Pokud potřebujete poradit neváhejte a kontaktujte nás rádi vám pomůžeme.

Pin It on Pinterest