5 tipů, jak získat nejlepší internet na doma i na chatu

Trápí vás současný poskytovatel internetu? Chcete pro sebe nejlepší internet na doma, na chatu nebo do práce? Nehledejte jehlu v kupce sena. Zjistěte, jak snadno vybrat nejlepšího poskytovatele internetu. 

 

Obsah článku

Kdy je čas hledat nejlepší internet?
Kritéria, která rozhodují o nejlepším internetu
1. Nejlepší internet a cena. Nejlevnější není vždy nejlepší
2. Jaká je rychlost nejlepšího internetu?
3. Při výběru nejlepšího internetu dejte bacha na upload
4. Zákaznický servis jako základ nejlepšího internetu
5. Nejlepší internet se opírá o špičkové technologie a servisní tým
Nejlepší internet od O2? Pojďte do toho s námi

 

Kdy je čas hledat nejlepší internet?

Těch důvodů, kdy se poohlížíte po lepším internetu, je hned několik. Zásadní je rychlost připojení a stabilita. Tyhle dva parametry vás zajímají asi nejvíc. Nebo by alespoň měly. Protože když získáte špičkovou rychlost připojení a navíc spolehlivost, můžete mluvit o nejlepším internetu. K čemu by vám byla udávaná rychlost 500 Mb/s, když internet vypadává? A naopak, k čemu by vám byla stabilita, kdyby byl internet tak pomalý, že by vás to nervovalo? 

Pokud hledáte nejlepšího poskytovatele internetu, měli byste tak zvážit několik ukazatelů zároveň. Pak se snáze rozhodnete, jestli se vám vyplatí sáhnout po internetu od O2, nebo od jiného poskytovatele. 

 

 

Kritéria, která rozhodují o nejlepším internetu

Pro každého bude nejlepší poskytovatel internetu jiná firma. Někdo nenáročný dá například přednost malému poskytovateli. Pokud chce někdo špičkové parametry za parádní cenu, půjde na jistotu, třeba do internetu od O2

Zásadní je zvážit:

  • Jaká jsou vaše očekávání. 
  • Jak vysoké jsou požadavky na nejlepší internet. 
  • Jakým způsobem budete připojení využívat. 
  • Jaký je objem přenášených dat. 
  • A samozřejmě jaká je cena pro vás nejlepšího internetu. 

Jestliže máte v plánu používat internet běžně, prohlížet texty, fotky a občas se kouknout na film, vystačíte si se základním připojením. Pokud ale chcete sledovat videa v nejvyšší kvalitě, hrát moderní hry nebo přenášet obrovské množství dat, je třeba zvolit nejlepší balíčky internetu

Důležitým kritériem pro mnohé uživatele je i rychlost uploadu (odesílání dat). Pokud budete například chtít do svého fotoblogu nahrávat desítky nebo i stovky fotografií vy vysokém rozlišení, bez rychlého uploadu se neobejdete.

Takhle například vypadá nabídka balíčku od O2 internetu

 

Tady je 5 hlavních parametrů, na které se zaměřit. 

 

1. Nejlepší internet a cena. Nejlevnější není vždy nejlepší

Když hledáte nejlepší internet, první vás asi napadne cena. Internet přece jenom platíte každý měsíc a každá koruna se víc než hodí. Takže pokud zadáte do vyhledávače klíčové slovo “nejlepší internet”, často na vás vyskočí hromada nabídek s různými cenami. 

Jistě, že často kliknete na tu nejlepší cenu. Proč taky ne. Je ale třeba zvážit i ostatní parametry, které cenu nejlepšího internetu ovlivňují. Rychlost downloadu, uploadu a další ukazatele jsou důležité. Pokud vám někdo nabídne například základní rychlost 20 Mb/s za 499 Kč. Asi to nebude to pravé ořechové… 

Proto se vyplatí porovnat více nabídek nejlepšího internetu. Kromě ceny byste se tak měli zaměřit na rychlost downloadu, uploadu a další služby, jako je třeba zákaznický servis. Všechno tohle se počítá. 

Nesnažte se za každou cenu najít nejlevnější nabídku. Může se stát, že nejlevnější poskytovatel internetu nebude schopen pružně reagovat na výpadek internetu nebo že nemá solidní zákaznickou linku.

Pokud chcete rovnou získat nejlepší internet, prozkoumejte nabídku od O2. Parádní balíčky získáte už od 349 Kč/měsíc. To všechno s trvalou slevou pro nové zákazníky

 

2. Jaká je rychlost nejlepšího internetu?

Je nejlepší poskytovatel internetu ten, kdo nabízí nejrychlejší připojení? Kdepak. Download, upload, ping a další parametry je dobré sledovat. Ale taky je třeba brát to trochu s rezervou. Protože když po nejlepší internetu chcete rychlost stahování 100 Mb/s, u většiny poskytovatelů internetu na to dosáhnete pouze v případě, že si koupíte výkonnější balíček. U nejlepších poskytovatelů internetu je poměr ceny a výkonu vždycky násobně lepší

Volte spíše vyšší rychlost internetu, než jakou reálně potřebujete. Stojí to sice o něco více, ale ušetříte si tak spoustu nepříjemností s pomalým internetem. Při výběru internetového připojení hledejte mezi ověřenými poskytovateli, kteří mají dobré reference. Klidně se zeptejte sousedů, jakého poskytovatele internetu mají a jestli jsou s ním spokojení.

Pomůžou také Google recenze. Takhle hodnotí náš O2 internet například pan Daniel Palouček: 

“Spokojenost s jednáním pana zástupce i s rychlostí vyřízení internetu s televizí a mobilním tarifem za výhodnou cenu. Doporučuji.”

 

Přehled rychlostí, kterého se při výběru nejlepšího internetu můžete držet

  • Do 25 Mb/s – základní rychlost, která vystačí na běžné prohlížení webu, posílání e-mailů, komunikaci přes sociální sítě
  • Do 50 Mb/s – nižší rychlost, díky níž můžete absolvovat videohovory, sledovat streamované video ve Full HD kvalitě nebo hrát online hry
  • Do 200 Mb/s – vyšší rychlost, která vám umožní sledovat streamované video ve 4K kvalitě a hrát náročné online hry
  • Do 500 Mb/s – vysoká rychlost, s níž není problém stahovat velké velké objemy dat (práce s videem, hudbou, grafikou) a sledovat streamované video ve 4K kvalitě úplně bez hrozby zaseknutí
  • Okolo 1000 Mb/s (1 Gb/s) – ultra rychlost pro ty nejnáročnější uživatele

 

3. Při výběru nejlepšího internetu dejte bacha na upload

Už jsme to nakousli výše. Jestliže hledáte nejlepší internet, zajímá vás download. Ale rychlost internetu ovlivňuje také upload. Na tenhle ukazatel se někdy zapomíná, což je velká škoda. Zvlášť v případě, pokud často data někam posíláte nebo nahráváte. A to samozřejmě ovlivňuje kvalitu nejlepšího internetu. 

Příkladem může být to, když často pracujete s velkými objemy dat. Třeba nahráváte spoustu videí a fotek na web, nebo je chcete sdílet či posílat přátelům. Pokud máte mizerný upload, tak nad tím strávíte hodiny i dny. A to bez legrace. 

Je obrovský rozdíl mít upload 2 Mb/s nebo 20 Mb/s. Ale to někteří uživatelé zjistí až v případě, kdy si vyberou nedostatečně výkonný balíček internetu. Na druhou stranu, když si vyberete například internet od O2, balíček si můžete vylepšit podle libosti. Takže když zjistíte, že vám základ nestačí, prostě si pořídíte nejlepší internet s jiným balíčkem. Jednoduché. 

 

4. Zákaznický servis jako základ nejlepšího internetu

Nejlepšího poskytovatele internetu nepoznáte jenom podle rychlosti internetu nebo výhodné ceny. Zákaznický servis mnohdy rozhoduje o tom, nakolik je internet kvalitní. Předvedeme vám to reálném příběhu pana Václava. 

Pan Václav chtěl pro sebe nejlepší internet na doma. Potřeboval ho k běžnému užívání, ale taky k práci. Našel si na internetu nabídku od poskytovatele, který vypadal solidně. Myslel si, že získal nejlepší internet, protože cena a další parametry vypadaly skvěle. 

Všechno se zdálo v pořádku. Nejlepší internet běžel, jak má. Občas nějaký malý výpadek, ale nic hrozného. Jenže jednou, když pan Václav potřeboval skutečně intenzivně pracovat, “nejlepší internet” vypadl. Ale tak, že nešel více než jeden týden. Co teď, když v dané lokalitě je nekvalitní mobilní síť a přes data to moc nejde? 

Jak se tohle může stát? Bohužel ano. Nejlepší internet se najednou projevil jako ten nejhorší. Problém byl v administrativní chybě a vypnutí internetu. To by nebylo ještě nic tak hrozného, kdyby to šlo vyřešit přes zákaznickou linku. Jenže ona nefungovala tak, jak by u nejlepšího poskytovatele internetu měla. Dovolat se na linku bylo peklo. Čekání. A když se pan Václav dovolal, byl několikrát přepojován, tam a zpět. I když situaci potřeboval rychle vyřešit, prostě to nešlo. Operátoři nevěděli, co s tím. A servisní technici o víkendu nepracovali a všední dny nestíhali… Děs a hrůza. 

Pan Václav byl tak nucen hledat nejlepší internet jinde. Tam, kde se na zákaznickou linku skutečně dovolá kdykoliv. Tam, kde má servisní podpora své kvality. Zajistil si nejlepší internet od O2

Tady vidíte, že nejlepší internet může pro každého znamenat něco jiného. A že zákaznická linka je jedním z hlavním ukazatelů kvalitního připojení. 

 

5. Nejlepší internet se opírá o špičkové technologie a servisní tým

Posledním důležitým ukazatelem nejlepšího internetu je využívání moderních technologií, jako je například 5G připojení. Nebudeme chodit kolem horké kaše. Drobní poskytovatelé internetu vám nikdy nenabídnou takovou kvalitu, jako velcí hráči typu O2. Výhradně známí poskytovatelé internetu mají přístup k nejlepším technologiím. 

V praxi to znamená, že pokud chcete mít stále opravdu nejlepší internet, jděte na jistotu. Protože nejlepší internet se stále vyvíjí a přináší nové a nové technologie. Krok s dobou udržíte například s internetem od O2, protože ten jako jeden z prvních přišel s 5G internetem

Spojení s internetem od O2 má ale také řadu dalších výhod. Když se stanete novými zákazníky, kromě slev dostanete ty nejlepší modemy a další hardware. Proto z internetu dostanete jenom to nejlepší. 

S technologiemi a nejlepším internetem je svázaný také servis. Nejlepší poskytovatelé internetu mají totiž dostatečně početné a vyškolené servisní týmy. Protože k čemu by vám byl nejlepší internet, když se o něj nebude mít kdo starat? Když se něco na internetu náhodou pokazí, bude mít kdo přijet? 

Jak vidíte, získat nejlepší internet je hračka, pokud víte, jak na to. Vyplatí se sázet na jistotu a vybrat špičkového poskytovatele internetu. 

 

Nejlepší internet od O2? Pojďte do toho s námi

Jestli jste došli až sem, zjistili jste, že vám nabídneme nejlepší internet. A také nejvýhodnější. Můžete si vybrat z několika parádních balíčků s trvalou měsíční slevou 100 Kč

Vyberte si balíček, a pak se nám ozvěte. Se vším pomůžeme a poradíme.

Máte zájem o nejlepší nabídku připojení poměr výkon – cena?

Pokud potřebujete poradit neváhejte a kontaktujte nás rádi vám pomůžeme.

Pin It on Pinterest