Vodafone je nejlépe hodnocená firma roku 2020

Vodafone letošní rok obdržela prestižního ocenění  za odpovědná firma. Kromě toho Vodafone získal ocenění i za projekt Family Friendly Benefity, kde například nabízí nejen novým tatínkům celých 16 týdnů placené dovolené. V další kategorii porotci ocenili mobilní aplikaci Bright Sky pro řešení problému domácího násilí.

Zařazení mezi tři nejlepší firmy připadlo Vodafonu v kategorii TOP Odpovědná firma v diverzitě, a to za projekt Family Friendly Benefity. Od letošního dubna poskytuje společnost 16 týdnů plně placené rodičovské dovolené každému zaměstnanci, jehož partnerce se narodí dítě. Stejná nabídka platí i v případě adoptování dítěte. Prvních 16 týdnů mateřské dovolené dostanou plný plat i maminky – firma jim dorovná rozdíl do plné mzdy. A aby byl návrat do práce plynulejší, dostávají rodiče možnost dalších 6 měsíců pracovat na částečný úvazek za plnou mzdu.

Volno pro čerstvé rodiče, ale i na péči o nemocné

„Benefity umožňují oběma rodičům pečovat o děti společně, přinášejí flexibilitu a čerpat je mohou i stejnopohlavní páry,“ říká Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafonu. „Nejvyšší hodnocení v silné konkurenci řady firem s odpovědným přístupem k podnikání nás nesmírně těší, protože oceňuje nejen naši strategii a cíle, ale především pokroky ve všech oblastech, tedy nejen v diverzitě, ale také například v přístupu k životnímu prostředí nebo dodavatelům,“ dodává.

Firma přitom myslí na své zaměstnance i v jiných situacích: například až dva pracovní týdny placené dovolené dostanou ti, kteří se potřebují postarat o vážně nemocného člena rodiny.

Aplikace pomáhá s řešením domácího násilí

Třetí ocenění přinesla Vodafonu subkategorie TOP Odpovědná firma pomáhající okolí – Anti-COVID počin, která byla vyhlášena výjimečně pro rok 2020. Vodafone uspěl s projektem mobilní aplikace Bright Sky pro řešení domácího násilí. V době karantény nebo velmi omezených společenských styků může být taková aplikace důležitější než kdykoliv dříve.

„Během jara jsme oslovili Českou poštu a šest soukromých přepravců, jejichž kurýry a doručovatele jsme společně s organizací ROSA-centrum pro ženy informovali o tom, jak rozpoznávat známky možného domácího násilí, jak reagovat a jak nabídnout pomoc skrze aplikaci Bright Sky. V době karantény byli totiž mnohdy jediní, s kým oběti domácího násilí přišli do kontaktu,“ říká o netradičním zapojení poštovních doručovatelů programová manažerka Nadace Vodafone Veronika Řídelová.

Vodafone také loni zavedl směrnici týkající se domácího násilí – oběti kromě právní a lékařské pomoci dostanou navíc až 10 dní placeného volna. Volno nebo možnost pracovat odkudkoli mohou využít i ti, kteří obětem domácího násilí pomáhají.

Organizátorem ocenění TOP Odpovědná firma je Byznys pro společnost, největší platforma pro odpovědné podnikání v České republice. Další informace o přístupu Vodafonu k udržitelnému podnikání, jeho strategii a cílech shrnuje web vodafone.cz/udrzitelne-podnikani.

Ocenění – velká firma
Ocenění – diverzita
Ocenění – pomoc okolí

Zdroj: vodafone.cz/o-vodafonu/….

Máte zájem o nejlepší nabídku připojení poměr výkon – cena?

Pokud potřebujete poradit neváhejte a kontaktujte nás rádi vám pomůžeme.

Pin It on Pinterest